Don Perignon Černá sluníčka

Po labradorovi Drakovi, který si o rodokmenu mohl nechat zdát, a golden retrievrovi, jeho velkovelebnosti Argovi od Rožmberské hráze, se do naší smečky včlenil flat coated retriver Don Perignon Černá sluníčka. 

Malý Perýsek velmi pozorně poslouchal maminku a tak ví, jak správně na člověka dělat psí oči, neustále vesele vrtícím prutem správně sestřelovat hrnky s kafem, návštěvy řádně omýt tou nejjemnější žínkou, které se u psů říká jazyk, a protože je retriever, nejdříve nanosil všechna chcíplá zvířátka ze strašnických parků (byla jsem překvapená, kolik holubů, ježků a havěti, kterou jsem již přes značný rozklad nedokázala identifikovat, naše čtyři a půl křoví ukrývají) a teď donáší malé pejsky... má měkkou hubu, takže bez poškození, jen trošku oslintané.  

Jako správný městský balík dochází do kroužku agility, aby alespoň jednou za týden pořádně provětral své mozkové závity a protáhl tělo.

Jako většina flat coated retrievrů je Perry bytostný extrovert, miluje společnost a rád se předvádí. A pokud mu u toho ještě někdo tleská, je šťastný. Proto jsem se zařadila i já do kočovného cirkusu psích výstav, Perry má společenskými událostmi kalendář zaplněný víc než Tereza Maxová a sbírá pohárky, mašličky, kokardy a medaile. Je na sebe řádně pyšný. My ostatní jsme na něj také řádně pyšní a doufáme, že ten svůj dlouhý všetečný čenich nebude nosit moc nahoru.

Rodokmen